Konvekcijas žāvētava
Iespēja pētīt žūšanas kinētiku dažādiem materiāliem, kurus var žāvēt uz plauktiem vai iekarinātus. Žāvētavas parametru ietekmes novērtējums: iespējams regulēt gaisa temperatūru un plūsmas ātrumu, materiāla novietojumu, noteikt žāvētavas darbības efektivitāti pie dažādiem parametriem. Žāvēšanas kameras tilpums ~ 350x350x350 mm, maks. gaisa plūsma 700 m3/h, sildītāja jauda 6,5 kW, maks. T= 65°C, svaru diapazons 5,0-8000,0 g.
Gaisa adsorbtīvā žāvētava
Adsorbcijas un desorbcijas procesu apguve žāvējot samitrinātu gaisu, laižot to cauri kolonnai ar silikagela pildījumu. Iespējams regulēt gaisa relatīvo mitrumu un temperatūru. Sorbcijas pusperioda un efektivitātes noteikšana. Sauss silikagels iekrāsojas oranžs, samitrinoties tas kļūst balts. Kolonnas izmēri 80 x 800 mm, plūsmas ātrums 8 m3/h.
Gāzu absorbcijas iekārta
CO2 absorbcijas ūdenī efektivitātes noteikšana kolonnā ar pildījumu, spiediena kritums (zudumi) sorbcijas kolonnā. Sorbcijas efektivitātes pētījumi: iespēja sistēmu sildīt un dzesēt, regulēt gāzes un ūdens plūsmas ātrumus, recirkulācijas pakāpi, noteikt gāzes piesātinājumu. 2,5 h eksperimentā tiek izlietots 10 kg CO2.
Periodiskas darbības rektifikācijas (destilācijas) iekārta
Divu tipu rektifikācijas kolonnas – šķīvju un ar Rašiga gredzenu (no nātrija stikla) pildījumu, iespēja variēt šķīvju skaitu (maks.8) un flegmas skaitli, iespējama arī vakuumdestilācija. Kolonnu izmēri 50 x 765 mm, nerūsējošais tērauds, tvaika katla ietilpība 5 līdz 12 L, sildītāja jauda 4 kW.
Ekstraktors
Šķidrumu-šķidrumu ekstrakcijas iekārta, kas izmantojama dažādām daudzkomponentu sistēmām. Iespēja darboties periodiskā un nepārtrauktā režīmā. Lai atgūtu ekstrahentu, ekstraktu iespējams sadalīt destilējot. Ekstrakcijas kolonna ir no DURAN stikla, d = 50 mm, pildījums – Rašiga gredzeni. Destilācijas apaļkolbas ietilpība – 5L. Ekstraktora konstrukcija pieļauj ekstrahenta un atdalāmā maisījuma ievērojamas blīvuma atšķirības.
* Lielākajai daļai iekārtu ir iespējams tās vadīt un savākt datus caur personālo datoru
** Visas iekārtas ir iegādātas par ERAF līdzekļiem.